Ćma

by • 29 czerwca 2014 • DZIECKO, WSZYSTKIE WPISY4 komentarze2343

Czasami mam wrażenie, że na czole mam napisane wielkimi literami „zagadaj mnie na śmierć”. Lubię słuchać ludzi. Jak ktoś kiedyś mądrze powiedział, nie od parady uszu się ma dwoje, a usta tylko jedne. Ale bez przesady. Ja też lubię czasem coś powiedzieć. Albo chociaż pobyć w ciszy. Ciszę kocham. Kiedy zasypiam, kiedy czytam, kiedy chcę się skoncetrować na czymś ważnym. Albo tak po prostu. A jednak notorycznie padam ofiarą wszystkich gaduł w okolicy. Nie przypuszczałam jednak, że w swoim własnym domu, na swoim łonie chciałoby się rzec, wyhodowałam największą gadułę jaką znam. Córkę.

Zosi buzia się nie zamyka. Od rana do wieczora. Jeżeli nie rozmawia ze mną (w sensie zalewa mnie opowieściami), to rozmawia z zabawkami, misiami, a od jakiegoś czasu z Frankiem. Tyle, że Franek z brzuszka jeszcze nie kwapi się do odpowiadania, więc rolę rozmówcy muszę przejąć ja. „Franusiu, a jak będziesz duży, to też ci kupię hulajnogę”, „Franusiu, popatrz jakie niezdrowe słodycze!”, „Franusiu, a Ty lubisz truskawki”? I tak bez końca. Jak kartka z pozytywką, która zaczyna grać zawsze, kiedy tylko ją uchylisz, jak mała ćma, która uaktywnia się jak tylko widzi światło, tak moja czterolatka ożywia się kiedy widzi rano, że już nie śpię, albo uchylam drzwi do sypialni, albo jestem w zasięgu mniejszym niż 50 metrów. Bo ta sprytna czterolatka do obcych słowa nie piśnie. Tylko rodzina i przyjaciele są uprzywilejowani.

Weekend spędziłyśmy same. Kochanego świergotu aż nadto. Poniedziałku przybywaj! Jutro planuję  dłuuuugie samotne wyjście…

 

DSC_0671    DSC_0645

DSC_0653

DSC_0665

DSC_0676    DSC_0681

DSC_0696

DSC_0703

DSC_0708    DSC_0717

DSC_0720

DSC_0736    DSC_0732

DSC_0739

DSC_0747    DSC_0760

DSC_0754

DSC_0761

DSC_0778

DSC_0784    DSC_0773

Zosia

Polar – Debenhams

Spodenki – Aldi

Rajstopy – Calzedonia

Buty – Nike

 

Pin It

Related Posts

4 Responses to Ćma

 1. Sara napisał(a):

  Ha! Znam to. Uwielbiam, kiedy moi chłopcy jedzą – jest cisza… Na razie zapowiada się, że młodszy będzie mówił później niż starszy – nie mam nic przeciwko;-)
  Dzięki za zdjęcia i post o Hani – uczą dystansu do problemów z własnymi dziećmi.

  • Sunspotter napisał(a):

   Dzięki Sara!
   Czasami się zastanawiam czy rodzicom ekstrawertykom jest łatwiej z takimi gadułami, może nie mają aż takiej potrzeby ciszy? Franek jeszcze za mały, żeby oceniać, ale mam nadzieję, że zlituje się nad matką :-)

 2. Sara napisał(a):

  Obawiam się, że im też nie jest łatwo. Chyba że to oni zagadują dziecko na śmierć;-) Pocieszam się, że to minie. Za jakieś 15 lat nie można będzie wydusić z nich jednego, poprawnie zbudowanego, zdania. A z wnukami jest o niebo lepiej, bo słuch już nie ten – moja mama nie słyszy połowy zdań zaczynających się od „A dlaczego…”;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *