Dom

by • 26 czerwca 2017 • FOLLOW THE SUN, WSZYSTKIE WPISYComments (0)884

W ogrodzie, pod gałęziami wielkiego orzechowca rozłożyłam koc. Słońce mocno świeci, nawet przez gałęzie. Wiatr delikatnie szumi i pewnie gdyby nie pianie koguta, który uparcie próbuje obudzić Frania śpiącego w domu, może nawet słyszałabym bzyczenie pszczół.

Zosia na huśtawce przelewa swoje wizje artystyczne na papier. Rysuje. Od kiedy nauczyła się pisać, prowadzi też swój dziennik. Czasami daje mi przeczytać.

„Rodzina zgodnie się trzyma” napisała niedawno.

Żółte czereśnie wołają mnie, żeby pójść na koniec ogrodu i zerwać je prosto z drzewa. Na ten moment zawsze czekałam każdego roku. Na wiosnę, na czereśnie i na jesień. No może jeszcze na pierwszy śnieg, ale z ciepłych myśli o zimie wyrasta się się równie szybko, jak z dziecięcych butów.

Jechałam pociągiem przeszło 6 godzin z dwójką małych dzieci. Bardzo były dzielne moje maluchy. Gdy dojeżdżaliśmy już do Krakowa i wypatrywaliśmy na peronie Babci i Dziadka, Zosia powiedziała, że musi się uspokoić bo chyba zaraz krzyknie z radości.

Choćby i 15 godzin warto jechać, by choć chwilę pobyć w DOMU.

W tym samym domu, w którym stawiałam pierwsze kroki, bawiłam się lalkami, czy chowałam z książką po kątach. Niektórzy przeprowadzają się wiele razy, zmianiają adresy, sąsiadów. A ja mam to szczęście, że zrywam owoce z tych samych rzew, po których wspinałam się jako dziecko. I nadal znajduję dzikie poziomki. Tylko dzieci w okolicy już nie rozpoznaję.

Czas biegnie.

Kiedyś leżałam na kocu w tym ogrodzie i marzyłam o tym, jak zwiedzę świat wszerz i wzdłuż, by znaleźć szczęście i odnaleźć sens wszystkiego. Nie mogłam się doczekać nowego, pięknego życia.

Po wielu latach doświadczeń, wielu przebytych kilometrach i przeczytanych książkach, okazuje się, że bez korzeni, które tutaj wrosły, nie da się zrozumieć niczego.

 

                       

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *