Happiness

by • 15 stycznia 2016 • ONA, WSZYSTKIE WPISY2 komentarze882

W ubiegłym roku nie robiłam długiej listy postanowień noworocznych, nie snułam wielkich planów. Po części dlatego, że zima nie zachęca do działania (jedynie do hibernacji, co widać na blogu). Przede wszystkim jednak z tego powodu, że na horyzoncie były same znaki zapytania. Trudno trafić do celu, skoro wszędzie mgła.

Jedną decyzję noworoczną jednak podjęłam. Wybrałam słowo przewodnie na nadchodzący wtedy 2015 rok.

Pokój

Przede mną było wiele niepewności. Pokój wydawał się najbardziej odległy, ale i najbardziej potrzebny. Przede wszystkim, dążyłam do pokoju z ludźmi. Jak się jednak okazało, pokój odnalazłam zupełnie gdzieś indziej.

Mam wrażenie, że przez kilka ubiegłych lat zapętliłam się w swoich codziennych ścieżkach, jak płyta w gramofonie. Ciągle ta sama melodia, te same zgrzyty.

Ten rok, zupełnie niezamierzenie, pozwolił mi na nowo odnaleźć siebie. Pozwolił mi otrząsnąć się z wielu niezdrowych relacji, puścić mimo uszu wiele słów krytyki, ale przede wszystkim odkopać dawne marzenia, uwierzyć w nie i zacząć tańczyć do własnej melodii.

Odnalazłam pokój z samą sobą. Nie szukałam go. Sam przyszedł.

 

2016

Moim celem na ten rok jest…

Szczęście

Od jakiegoś czasu czułam, że Bóg położył mi to hasło na sercu.

Dość ulotny cel. Jak wierzę, szczęście jest wypadkową, a nie dążeniem samym w sobie.

Może szczęście powinno być też oczywiste. Bo można być szczęśliwym mimo wszystko. Mimo problemów, walk, rozczarowań, zmęczenia i wszystkich „ale”. Marzę jednak o tym, żeby tego „mimo” nie było.

Wierzę, że efekt końcowy i to, jak będę to szczęście interpretować, jest wypadkową wszystkich zdarzeń, które nastąpią, czasu, jaki musi upłynąć i lekcji, jakich muszę się nauczyć.

Wierzę też, że ten rok wiele zmieni.

………………..

 

Pin It

Related Posts

2 Responses to Happiness

  1. Casper napisał(a):

    Gut lak end God bles :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *