Koniec lata

Nadszedł. Przeczuwałam, że nadchodzi. Może przez te pachnące maliny na straganie, a może śliwki. I te liście, które rano z drzew zlatują prosto pod moje stopy. A może przez to słońce, które już nie pali, a ogrzewa, jak koce zachęcająco rozłożone w kawiarnianych ogródkach. Zamiast iced latte przygotowuję herbatę. Koniec lata.

Koniec lata zawsze niesie zmianę. 3 lata temu, patrzyłam na szumiące gałęzie kasztanowca za szpitalnym oknem, czekając z Franiem na rękach na wypis do domu. W tym roku Zosia czeka na pierwszy szkolny dzwonek. A ja, co roku o tej porze, czekam już na jesień.

Końcem lata wiatr z północy wieje najsilniej. Gdybym miała rzucić wszystko (no prawie) i postawić swoje życie do góry nogami, końcem lata byłoby mi najłatwiej. Czas, który sprzyja zakończeniom i nowym początkom.

A lato?

Lato było za krótkie.

 

                                                    

 

Comments (2)

 • Avatar

  Casper

  lato zawsze jest za krótkie, ale może przez to tak go niecierpliwie wyczekujemy, delektujemy się każdym dniem, po jesiennej nostalgii i zimowym uśpieniu budzą się wiosną, razem z pierwszymi pąkami nowe nadzieje a wtedy to już tuż tuż i po krótkim odliczaniu jest długo wyczekiwane lato… i znowu są wakacje, wyjazdy, rodzinne spotkania, grillowanie, plażowanie, spacerowanie, smarowanie kremem z filtrem a nie tylko z formułą norweską ;), otwieranie okien na oścież na całą noc i słuchanie świerszczy albo żab koncertów albo krzyki pijaków pod barem w zależności gdzie się mieszka :), smakowanie świeżych owoców prosto z drzewa albo krzaka takich nawet za nim umytych już zjedzonych,
  …. i co że krótkie, dobrze że jest, jest sens czekania i miejsca do wracania, ktoś do zobaczenia, bo oni też czekają na lato, czekają na ciebie…

  a gdyby zdarzył się gorszy dzień, smutek zasnuł głowę chmurami może wujek jutube pomoże :)
  Jola Karaźniewicz – lato lato

  Reply

  • Avatar

   Sunspotter

   Ano. Dobrze jest czekać, szkoda tylko, że u nas zima zajmuje 65% roku :-) Jeszcze chłody zniosę, ale ten brak słońca… U nas chyba trochę jak na biegunie. Polarne klimaty. Trzeba się jakoś ratować, w końcu gdzieś to słońce musi być!

   PS. Dobrze mieć brata poetę :-)

   Reply

Leave a comment