Pierniczki

by • 14 grudnia 2015 • KUCHNIA, WSZYSTKIE WPISY4 komentarze1243

Sentyment do Franka mam ogromny. Chwyta za serce jak mało kto. Lepią się do niego dobre wspomnienia, jak palce do miodu. Do naszego Frania też wszystko się lepi, szczególnie jedzenie, ale tutaj akurat na myśli mam Franka Sinatrę.

Od tygodnia Franek na Spotify śpiewa mi wieczorami „Have yourself a merry little Christmas”, aż przyszła mi ochota, by sypnąć cynamonem, niczym gwiezdnym pyłem, i opruszyć stół śnieżnobiałą mąką. Tak oto po raz pierwszy tej zimy kuchnię wypełnił zapach piernika.

Piękne, choć niełatwe początki.

Połowę surowego ciasta niecnie zjadł Franek (nasz domowy). Kiedy próbowaliśmy ukrócić ten proceder, uderzył w ryk, jakiego nawet Sinatra by się nie powstydził. W trybie awaryjnym opuścił kuchnię, a to, co udało się ocalić, szybko włożyliśmy do piekarnika.

Na pachnące cynamonem pierniczki, razem z córką, Zofią, wylałyśmy tonę magicznego lukru. I oto spod kolorowej mazi jęły wyskakiwać misie, renifery i świnki (jak nakazuje tradycja). Czerwone nosy, srebrne guziczki. Bajka.

Niestety, lukier zbyt szybko wysechł, a pierniki pachniały zbyt mocno. Zjedliśmy prawie wszystkie przed pójściem spać, a dzisiaj zginęły ostatnie niedobitki (śmierć przez pożarcie).

Ale Frank nadal śpiewa.

Cynamon jeszcze pachnie.

Słoik miodu się błyszczy.

Chyba jutro znowu coś wyczarujemy.

 

Processed with VSCOcam with c1 preset

IMG_0873

IMG_0883

 

Jeżeli ktoś nas jeszcze zapyta po kim nasz syn ma imię, to chyba zacznę mówić, że po Franku Sinatrze (zazwyczaj żartujemy, że po Papieżu :-).

Pierniczki pieczemy z TEGO przepisu.

Pin It

Related Posts

4 Responses to Pierniczki

 1. Sandra O. napisał(a):

  Płaczący Franio na drugim zdjęciu <3

  • Sunspotter napisał(a):

   Żaden guz, żadna rana nie jest w stanie doprowadzić go na taki skraj rozpaczy jak to, że nie może czegoś zjeść :-))

 2. KasiaRTB napisał(a):

  Co roku próbuję robić pierniczki i co roku nie wychodzą ;-) Ale ostatnio jest coraz lepiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *