Rodzeństwo

by • 3 października 2014 • DZIECKO, WSZYSTKIE WPISY4 komentarze2040

Zosia obserwuje co dzieje się na ulicy z kuchennego okna.

– Mamo, mamo! – woła.  Tam jest jakiś pan i on nie ma ani żony, ani siostry, ani brata!  On musi być strasznie nieszczęśliwy.

Moja czterolatka nie ma wątpliwości, że samotność jest do bani.

Postanowiłam trochę  pociągnąć temat i pytam:

– Zosiu, a co to znaczy być szczęśliwym?

– To znaczy mieć brata!

 

Kiedy przywieźliśmy  Frania ze szpitala do domu, Zosia nie mogła się doczekać, aż go zobaczy. Postawiliśmy fotelik samochodowy na kanapie, a ona zajrzała do środka i aż podskoczyła z radości. Co prawda liczyła na to, że już będzie nieco większy i będzie mógł chodzić z nią na zjeżdżalnię, ale z pokorą przyjęła fakt, że na razie musi zadowolić się głaskaniem brata po główce.

Franio też z pokorą przyjmuje wszystkie zabawki, jakie Zosia wciska mu między szczebelki łóżeczka i wszystkie piosenki, jakie mu śpiewa (jeżeli tak dalej pójdzie, to pierwszym słowem jakie powie, będzie „brawo”). Brat jest wdzięczną publicznością również do podziwiania Peppa dance (dużo tupania i dużo podskoków), który zazwyczaj ma okazję oglądać tuż przed zaśnięciem, co oczywiście wydłuża cały proces położenia się do łóżka przynajmniej o kolejne pół godziny…

Oczywiście bywają i mniej różowe momenty, ale staramy się do nich nie doprowadzać. Jeszcze przyjdzie czas, że będą się kłócić i czubić (wersja light) lub szarpać (wersja hard), ale póki co, egzystujemy w pokoju. Peace and love.

 

A na koniec szczere wyznania Zosi (pod koniec filmu):

 

DSC_7613 DSC_7592 DSC_7597 DSC_7598 DSC_7600 DSC_7573 DSC_7605 DSC_7620 DSC_7588

Pin It

Related Posts

4 Responses to Rodzeństwo

  1. Marek Woźniak napisał(a):

    Pan Jezus jest cudowny. Życzę Wam wielu szczęśliwych chwil z Nim Na Wieki. Błogosławionego tygodnia- wujek Marek ;)

  2. Kamisia napisał(a):

    Franiu rośnie jak na drożdżach :) jest już taki duży i jaki podobny do Zosieńki jak była malutka :) ściskam Was mocno i pozdrawiam serdecznie :-*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *