THANKFUL

Toniemy w odmęcie rzeczy. Tych, które już mamy, które zamierzamy kupić, o których marzymy, których próbujemy się pozbyć. Rzeczy praktycznych, zbędnych, lub sentymentalnych, upchniętych gdzieś na strychu albo dnie szuflady.

Rzeczy wypełniają nasze mieszkania, rzeczy wypełniają nasze umysły.

Potrzeby i dążenia przekładamy na listę zakupów.

Czasami nawet zamiast człowieka dostrzegamy tylko jego rzeczy.

 

A jeżeli ktoś cię zapyta za co jesteś w życiu wdzięczny?

 

Nie znam nikogo, kto powie: za nowego iPada, za te świetne szpilki, za samochód, za nowe kafelki w łazience, za sofę. Za ten sprzęt audio, na który wydałem 3 wypłaty, za obraz na ścianie, za złoto na szyi, gitarę.

Wdzięczność sięga głębiej, do serca. A w zdrowym sercu nie ma miejsca na rzeczy. Jest za to miejsce na uśmiech dziecka, na herbatę w ulubionym kubku, którą mąż ci przynosi co wieczór. Jest miejsce na wejście po schodach bez zadyszki i na zapach rodzinnego domu. Na żart z przyjacielem po latach.

Wdzięczność niewiele ma wspólnego z próżnością metek. Wdzięczność nie zadziera nosa do góry, ale opuszcza powieki, bo przecież nawet mając niewiele, masz tak wiele.

Szkoda, że wśród tych wszystkich amerykańskich świąt, które przygarnęliśmy pod słowiańskie strzechy, nie ma Święta Dziękczynienia. Widocznie dziękczynienie nie umie się sprzedać. I nie może, bo prawdziwe zawsze jest darmo.

 

 „Wdzięczność i pszenica rosną tylko na dobrych glebach.” 

Francois de la Rochefoucauld

 

Za wiele rzeczy jestem Bogu wdzięczna i uważam swoje życie za pełne. A pełne jest dzięki tym, z którymi to życie dzielę. Kocham Was <3

 

DSC_5775 DSC_5774 DSC_5784 DSC_5788 DSC_5789 DSC_5800 DSC_5799 DSC_5797 DSC_5794 DSC_5801 DSC_5790 DSC_5802 DSC_5816 DSC_5808 DSC_9442 DSC_9424

 

Comments (2)

 • Avatar

  Casper

  żyjemy w świecie, który jest materialisyczną graciarnią, w którym brakuje miejsca na wyższe uczucia bo niskie instynkty dobrze się rozpanoszyły, gryzą szczypią i przebijają łokciami :/

  Reply

  • Avatar

   Sunspotter

   No niestety dużo w tym prawdy :(

   Reply

Leave a comment